Różnorodność naczep

przez | 16 lutego 2023
Naczepa to wersja pojazdu kołowego, jaki pozbawiony jest własnego źródła zasilania. W trakcie przewozu naczepy pełnią rolę składów zastępczych. Toteż podczas przewozu muszą w pełni ochraniać bagaż przed obniżaniem jego formy i deficytami.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, zaplanowane w ten sposób, że kawałek pojazdu spoczywa na ciągniku samochodowym. Główną grupą naczep są izotermy. Są to naczepy podtrzymujące ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz. Są one poświęcone do transportu na umiarkowanych i krótkich szlakach. Naczepy ciężarowe izotermy wykorzystywane są przy transporcie towarów spożywczych, lecz nie ma ona agregatu chłodniczego, dlatego nie ma możliwości schładzania i transportu ładunków zamrażanych. Więcej na .

Samochód dostawczy, tir

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa tego gatunku zagwarantowana jest w zasadzie do przewozu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla ładunków, które są uczulone na nadmierny przyrost, bądź spadek temperatury, której wymagają gwarancje przed działaniem warunków pogodowych, takich jak kurz, pył, wilgoć. Typem izoterm są chłodnie. Naczepy te są wyposażone dodatkowo w agregat chłodniczy. Pozwala on na przewóz (Lankamer – wynajem busów mazowieckie) warzyw, owoców i innych produktów spożywczych, oraz artykułów farmaceutycznych. Naczepy ciężarowe mogą być kryte plandeką. Ów gatunek zabudowy jest najstarszym i najpopularniejszym rodzajem ogradzania powierzchni spedycyjnej w naczepach wykorzystywanych do transportu towarów.

Znamienna właściwość takich naczep, które kryte są plandeką, jest opcja załadunku z boku, gdyż burty naczepy są zniżane na pełnej długości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest identyczna na całej rozciągłości naczepy. Istnieje też możliwość załadunku od góry, jest to proste, ponieważ najczęściej naczepy te mają łatwy do demontażu stelaż i plandekę. Żeby skorzystać z tego rodzaju transportu, nie trzeba mieć go na własność. Wynajem naczepy zezwoli przewieść towar w umowne miejsce, bez potrzeby zakupu cennego sprzętu. Rozmaitość naczep pozwoli dopasować należytą do przesyłanego materiału.