Napinacze, opaski opakowaniowe – godne polecenia oferty

przez | 17 lutego 2023
Taśmy opakowaniowe używane do zaklejania kartonów mają zastosowanie w wielu miejscach. Taśmy opakowaniowe są odporne na rozrywanie, specyfiki chemiczne, posiadają dużą przyczepność do lepionej powierzchni. Taśmy te są świetnym wybiegiem w ręcznych i mechanicznych systemach pakujących.

Istnieje wiele gatunków taśm samoprzylepnych, które zdołają być użyte w zależności od potrzeb. Są to taśmy pakowe do klejenia kartonów, taśmy samoprzylepne z nadrukiem, taśmy lakiernicze, taśmy z papieru, taśmy maskujące. Taśmy klejące samoprzylepne posiadają wiele funkcji. Nadają się do manualnego i automatycznego klejenia, są przezroczyste, kolorowe i z nadrukiem, z różnego rodzaju spoiwem i nośnikiem.

Taśmy opakowaniowe z papieru są przyjazne środowisku, mają wielką siłę klejenia dzięki zastosowaniu osobliwych podejść, co gwarantuje idealne zabezpieczenie kartonu. Osiągalne są w typowych szerokościach – zobacz przykłady. Paski mocujące są używane do mocowania, albo zabezpieczania gotowych produktów fabrycznych w kartonach, bądź na paletach. Taśmy łączące sporządzone są z polipropylenu o dużej rozciągliwości. Paski poliestrowe charakteryzują się wielką odpornością.

pakowanie produktu

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenie do spajania to konieczny element dla uzyskania skutecznego i szybkiego pakowania ładunków. Na rynku jest niezwykle dużo przyrządów, jednakże tylko niektóre działają prędko i bezawaryjnie, nie sprawiając przestojów w produkcji. W celu szybkiego i sprawnego zawijania ładunków najpoprawniej użytkować sprzęt do ściągania, nazywane napinaczami, względnie paskowaczami. W zależności od potrzeb mogą być to urządzenia manualne, pneumatyczne, jak też elektryczne. Prawidłowo naprężona taśma to gwarancja bezpieczeństwa dla ładunku.

Napinacze to nadzwyczaj pożyteczne narzędzia podczas naciągania taśmy. Lekkie i bezproblemowe w użyciu w momencie scalania taśmy drucianymi zapinkami. Doskonale naciąga taśmę dzięki czemu ładunek powiązany jest pewnie i stabilnie. Urządzenie to przeznaczone jest do każdych zapinek drucianych. Wskazane jest, ażeby do napinaczy stosować najlepszej jakości opaski spinające. Mogą to być taśmy polipropylenowe, poliestrowe, a również taśmy stalowe. Oferuje je Transaco.