Moda męska – jakie trendy odznaczają się dzisiaj największą popularnością?

przez | 16 lutego 2023
Przez lata moda była utożsamiana z domeną kobiet. Rzeczywiście, do niedawna to panie z zapartym tchem poznawały nowości modowe i starały się je przemycić do komponowanych strojów. Obecnie jednakże coraz więcej mężczyzn jest faktycznie zainteresowanych modą i zwraca baczną uwagę na swój wygląd. Które trendy w modzie męskiej cieszą się dziś największym zainteresowaniem?

Męskie eleganckie obuwie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, bardzo wielu mężczyzn zaczęło zakładać eleganckie ubrania. Przemycanie garniturów w codziennych ubiorach jest popularne. Garnitur przestał być zresztą nudnym połączeniem marynarki i spodni, przeważnie w tradycyjnym czarnym kolorze. Współcześnie rządzą garnitury kolorowe, w połączeniu z ciekawymi materiałami. Co więcej, krawaty często są zamieniane na muszki. Dużo osób decyduje się także na garnitury inspirowane modą vintage. Jest to o tyle łatwiejsze, że sklepy nie traktują już mężczyzn, jak klientów drugiej kategorii, skupiając się tylko na kobietach – wręcz przeciwnie, męskie części sklepów odzieżowych stale się rozwijają. Każdy mężczyzna powinien mieć we własnej szafie półbuty męskie, jakie znakomicie będą się nadawały do różnego rodzaju stylizacji. Co więcej, obowiązkowym elementem ubioru powinny być też torby męskie, w szczególności gdy na co dzień dana osoba ubiera się elegancko. Jest to alternatywa dla zwyczajnego, sportowego plecaka, jaki niestety w połączeniu z garniturem może dać nieciekawy efekt.

torba męska

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od tego, jakie ubrania zakłada się z reguły, aktualnie każdy mężczyzna stara się posiadać w swojej szafie przynajmniej jeden elegancki, znakomicie dopasowany garnitur. To właśnie takie garnitury są jednym z najgorętszych trendów kilku ostatnich lat, ponieważ mężczyźni w końcu zrozumieli, że jest to dla nich świetny strój. Rzecz jasna, kwestią priorytetową jest dobranie pasującego garnituru, co niestety nie jest łatwe. Trzeba pamiętać, by mankiety koszuli (koszula flanelowa damska) wystawały nieco zza rękawa marynarki, a spodnie nie były zbyt długie.

Najczęściej, dobierany jest niewłaściwy rozmiar. Za duża marynarka i spodnie wyglądają rzeczywiście nieestetycznie. Rozwiązaniem jest szycie garnituru na miarę, a jeżeli nie ma się na ten cel środków, udanie się do profesjonalnego sklepu, którego obsługa powinna być w stanie doradzić w doborze idealnego garnituru.