Już niedługo prawie każdy Polak będzie zmuszony wysłać zeznanie podatkowe – na szczęście w dzisiejszych czasach jest już to całkiem łatwe

przez | 19 stycznia 2023
Jeszcze jakiś czas temu oddanie formularza PIT asocjowało się Polakom z najgorszym snem. Zbyt długie kolejki do urzędu oraz konieczność wypisywania formularza ręcznie powodowały, że ludzie mdleli zaledwie na samo słowo PIT.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj na szczęście jest już o wiele przyjemniej. Zmodyfikowano te PIT-y, które składają wszyscy ci, którzy nie posiadają firmy. Uzupełnienie tego formularza zajmuje obecnie maksymalnie kwadrans.

Na dodatek w internecie jest mnóstwo programów, które ułatwiają życie. Wystarczy wyszukać portal podatnika i ściągnąć na swój komputer dobrą aplikację. Pomoże nam ona na spokojnie uzupełnić PIT – dowiedz sie więcej. Podkreśli wszelkie wymagane pola i sama zsumuje odpowiednie pozycje.

Rozliczenie PIT2016 nigdy wcześniej nie było tak łatwe. Następnym plusem jest to, że wszystkie dokumenty możemy wysłać przez internet i nawet nie musimy się zjawić w Skarbówce. Nawet nasz podpis nie jest wymagany, więc możemy spać bez stresu i w ogóle nie martwić się kolejkami do okienka. Możemy dokument wypełnić i wysłać siedząc sobie na kanapie i popijając gorącą herbatą.

Już teraz kliknij ten link i zweryfikuj u źródła, żeby mieć całkowitą gwarancję, że wszystkie informacje uzyskiwane na takiej stronie są wiarygodne.

Należy tylko zawczasu zorientować się jaki rodzaj PIT-u powinniśmy wypełnić.

Jest to bardzo istotne, gdyż jeśli wypełnimy niewłaściwy dokument, to na sto procent fiskus będzie się z nami kontaktował i zleci ponowne uzupełnienie innego dokumentu – dowiedz sie więcej.