Jakie znaczenie dla restauracji mają elementy takie jak kart menu i przyprawniki?

przez | 18 listopada 2022
Forma menu ma tak same duże znaczenie jak oferta proponowanych przez kucharza dań. Ciekawa forma karty i przemyślana treść zachęci klienta do zamówienia naszych potraw. Karty menu restauracji powinny być nie tylko porządne i dobrze rozplanowana, ale również oryginalne! Duże znaczenie ma papier z jakiego zostały wykonane, kolory, użyty krój pisma jak również projekt graficzny.

Wszystkie wymienione składniki powinny być harmonijne z atmosferą naszej restauracji – muszą być nawiązaniem do wnętrza i panującego w restauracji klimatu, jednocześnie wywoływać dobre emocje.

Karty menu restauracji są pierwszą rzeczą, zaraz po wystroju, na którą zwróci uwagę klient po przyjściu do Twojego lokalu. Jeśli chcesz aby się nie rozczarował, pamiętaj by karta była schludna, estetyczna i czytelna. Nasze karty menu restauracji odznaczają się dokładnym wykonaniem, oryginalnym wzornictwem oraz ponadprzeciętną odpornością na zużycie. Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości, są także łatwe w utrzymaniu czystości. Proponujemy profesjonalne karty menu restauracji w dowolnych wymiarach i najmodniejszych wzorach. Wytwarzamy karty z eco skóry, drewna, kartonu i z wielu innych materiałów. Wzornictwo i kolorystyka naszych produktów są indywidualnie dopasowywane do wystroju restauracji klienta. Napisy wykonujemy wieloma technikami: złocenie, tłoczenie, wypalanie laserem, sitodruk, malowanie ręczne itd.. Karta menu restauracji zazwyczaj ma 10 koszulek krystalicznych, które można samodzielnie wymieniać. Proponowane przez nas karty menu restauracji mogą mieć wygrawerowane dowolne logo, a także fotografie albo grafikę.

karta menu

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

Karty menu restauracji będą wyglądać inaczej w lokalach, nastawionych na obsługę klientów z małymi dziećmi, a inne karty menu wybieramy do restauracji eleganckich, które często goszczą biznesmenów..Istotne jest, by po zamknięciu restauracji sprawdzić czy karty są czyste, czy między kartkami nie znalazły się jakieś pozostałości jedzenia. Taka z pozoru nieznaczna gafa może mieć duży wpływ na wizerunek naszej restauracji. Zobacz: Sklep Decorest

Duże znaczenie mają także przyprawniki – specjalne pojemniki przyprawy, a także oliwę, a nawet paprykę i inne dodatki serwowane z potrawami.

Zaciekawił Cię ten wpis? To doskonale, gdyż oryginalny wpis (https://francraft.com/) zawiera zbliżone informacje do publikowanych.

Co istotne, na wszystkich stolikach powinien znajdować się taki sam komplet, by żaden klient nie mógł zarzucić nam brak profesjonalizmu lub gorszej obsługi. Kupując przyprawniki do restauracji warto wybrać takie, które będą współgrały z wystrojem danego miejsca.

Dodatkowo polecamy przyprawniki – oryginalne i praktyczne organizery na przyprawy. Wysokiej jakości pudełka na przyprawy posiadają 6 pojemników. Pierwsze co przykuwa uwagę to bardzo dobra jakość wykonania produktu. Francuska precyzja i wysokiej jakości materiał od razu rzucają się w oczy.Przezroczyste pudełko pozwala zobaczyć zawartość wszystkich pojemniczków. Ponadto pojemniki posiadają wyraźne opisy ich zawartości, zabezpieczone przed zabrudzeniem i łatwe do wymiany.

Poza tym musimy pamiętać o regularnym wycieraniu przyprawników i wsypywaniu świeżych przypraw. Restauracja to jeden z najcięższych biznesów. Wszystko jest niezmiernie istotne, żeby w obliczu dużej konkurencji właśnie nasza restauracja zapraszała do zamówienia jedzenia i do powrotu w to samo miejsce. A jak wiemy diabeł tkwi w szczegółach! Właściwe karty menu restauracji i przyprawniki to bardzo ważne elementy, które powinny tworzyć spójną całość i mają niemałe znaczenie w tworzeniu wizerunku każdej restauracji.