Jak dużo zarabia taki specjalista jak spawacz oraz gdzie mógłby on pracować?

przez | 15 marca 2022
Jeżeli naprawdę zainteresowało Cię to, w jaki sposób w praktyce może wyglądać praca spawacza oraz to, w jaki sposób można nim zostać, to przeczytaj poniższy tekst.
Spawaczem może stać się jedynie taka osoba, która jest całkowicie sprawna pod względem fizycznym i nie wyróżnia się jakimkolwiek stopniem niepełnosprawności.

Nie zaleca się takiej pracy osobie cierpiącej na alergię czy astmę. W takiej pracy konieczna jest dobrze rozwinięta zręczność ręczna, wysoka dokładność czy ogólna koordynacja widzenia oraz ruchu. Poza tym spawacz musi wykazać zdolności techniczne i bardzo dużą wyobraźnię przestrzenną. Musi też być osobą skoncentrowaną. Jest to praca dla takich osób, które nie obawiają się niezwykle trudnej, fizycznej pracy, która ponadto jest dość często groźna dla tych ludzi, którzy mogą pracować tak w grupie, jak i samodzielnie.
praca

Źródło: foter.com
certyfikacja spawaczy

Autor: Destination Queenstown
Źródło: Destination Queenstown

Spawaczem mogłaby zostać osoba, która ukończyła uprzednio szkołę zawodową albo przenośniki taśmowe szkołę techniczną o tego typu profilu. Najczęściej jest to szkoła budowlana o specjalizacji spawalniczej. Przyszły spawacz mógłby także skończyć odpowiedni specjalistyczny kurs. Wykwalifikowany spawacz powinien posiadać specjalną książeczkę i prawa na co najmniej jedną formę spawalniczą (MIG/MAG). Poza tym wymagana jest również certyfikacja spawaczy. Jeżeli chodzi o zarobki, to wynoszą one od 2 do 5 tys. złotych, ale trzeba powiedzieć o tym, że pensje są zależne przede wszystkim od doświadczenia danego spawacza oraz jego zdolności czy miejsca zatrudnienia. Specjaliści mogą zarabiać nawet powyżej 7000 złotych brutto.

Spawacz może być zatrudniony w niemalże jakimkolwiek sektorze gospodarki. Oczywiście najczęściej w budownictwie czy też w branży stoczniowej. Jego miejscem pracy są różne fabryki, kanały czy też zakłady rzemieślnicze .