Znaczna ilość przedsiębiorstw w dzisiejszym świecie potrzebuje atestowanych produktów — również takie powiązane ze spawalnictwem

przez | 12 stycznia 2022
Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, jakie atesty muszą posiadać Przedsiębiorstwa powiązane z przemysłem ciężkim?
Prawie pewne wydaje się, że osoby niezainteresowane nie będą zdawały sobie sprawy z tego, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich producentów konstrukcji stalowych albo aluminiowych, którzy oferują swoje artykuły na terytorium Wspólnoty Europejskiej. Działa ona od 2014 roku. Zatem dotyka również naszych rodzimych producentów. Wdrażanie owej normy nie jest proste, zatem powinniśmy zwrócić się w tym celu do fachowców. Norma powinna poręczać jakość wykonania, ale także zgodność procedur z określonymi normami. Firma, która zajmie się w naszym imieniu pozyskiwaniem tego atestu, stworzy procedury systemowe i wspierające. Przeprowadzi także przeszkolenia naszych pracowników. Prócz tego stworzy księgę jakości oraz zrobi audyt. Po otrzymaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś czas (do roku) służyć nam wszelką pomocą w ramach umowy.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst i masz chęć zdobyć więcej informacji, to pomoże Ci odnośnik do źródła (https://vavum.pl/strona/kontakt) – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje.

Kluczowe wydaje się być to, aby zdobycie takiej normy nie wymagało od przedsiębiorstwa kupienia nowych maszyn lub przyjęcia następnych pracowników. Wszystko powinno być przeprowadzone szybko i sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy w stanie bez trudności oferować swe wytwory na Zachodzie.

Dla dużej części przedsiębiorców to istotne, gdyż 70% naszego polskiego eksportu to właśnie państwa Unii Europejskiej. Nie można pozwolić sobie na stratę tak potężnego rynku zbytu.