Wszelka forma reklamy wydaje się być potrzeba, aby zyskać nowych klientów oraz pozytywny rozgłos

przez | 21 stycznia 2022
życie współczesnego człowieka jest tak szybkie, że wymaga to od większości przedsiębiorstw dopasować się i właściwej reklamie.
Nieczęsto bywa tak, że stać jakąś firmę na niezwykle kosztowne promocje w telewizji lub w popularnych gazetach.

fotka - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
kobieta w szpilkach

Autor: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromna większość spółek (pewnie 95%) musi szukać równie kreatywnych, ale znacznie tańszych metod. Jeśli na przykład prowadzimy LabEmpire lub lokal użytkowy, to można na przykład wydrukować plakaty oraz powiesić je w okolicy. Co może być umieszczone na takim plakacie? Przede wszystkim informacja o tym, na jakiej ulicy znajduje się nasz lokal (niektórzy drukują też niewielką mapę, ponieważ ludzie są w większości wzrokowcami). Możemy także dopisać coś o obecnych promocjach i przykładowo zniżkach dla nowych klientów. Plakat w ogóle nie musi być duży ani kosztowny, ale jednak powinien przykuwać uwagę. Z tego powodu dobrze byłoby, aby był kolorowy. Prawda będzie wówczas droższy, ale na pewno się nam to zwróci w postaci nowych klientów oraz większych wpływów do kasy. Nie zapominajmy również o tym, aby wydrukować właściwą liczbę plakatów. Nie może być ich zbyt mało, ale również nie za dużo. Fatalnie będzie, jeżeli plakaty będą nam potem zalegać w magazynie. To tak, jakbyśmy wyrzucili pieniądze w błoto.

Przed podjęciem decyzji o wydruku trzeba zrobić projekt plakatu oraz rzecz jasna znaleźć dobrą drukarnię. Musi być ona rzetelna i uczciwa. By nie przepłacić, możemy zrobić wstępne rozpoznanie. Powinniśmy zadzwonić do kilku drukarni i porównać ceny.