Każdy, kto posiada dom, który nie został podpięty do gminnej kanalizacji, musi mieć studnię i założyć system dostarczy wodę do budynku

przez | 13 stycznia 2022
System hydroforowy wraz z pompą jest potrzebny we wszystkich budynkach, które ciągną wodę z własnej studni.
Teraz w aglomeracjach niewiele jest posesji, które nie zostały podpięte do systemu kanalizacji.

tabletki
Jednak na wsiach do dziś niezwykle powszechne są systemy, w których budynek jest podłączony pod swoją studnię. Potrzebny wydaje się być w takim momencie hydrofor. Jest to małe urządzenie, które zazwyczaj ustawia się w kotłowni lub piwnicy.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to w tekście (http://mikolaje.pl/) także przeczytasz coś, co okaże się warte Twojego zainteresowania. Kliknij więc tu!

Rzecz w tym, by dzięki jego pracy woda z kranu leciała pod odpowiednim ciśnieniem — ani zbyt gwałtownie, ani nie za słabo. Wszystko ma swe uzasadnienie w fizyce, gdyż jest to urządzenie wodno-powietrzne pod ciśnieniem. Hydrofor wewnątrz jest w pewnej części napełniony wodą, a jego górną część wypełnia powietrze. W czasie odkręcenia kranu woda jest czerpana ze zbiornika. Wtedy pod wpływem rozprężonego powietrza ciśnienie malej. Gdy osiągnie moment najniższy, to włącza się pompa. Czerpie ona wodę do Urządzenia do momentu, gdy ciśnienie znów osiągnie swój maksymalny wskaźnik. Jej działanie nie jest zależne od częstotliwości otwierania kranu w domu. I tak to mniej więcej działa. Po co w ogóle jest potrzebne takiego rodzaju urządzenie? Chodzi o to, by woda dopływała bez zakłóceń do wszystkich kranów w budynku — do łazienki i do kuchni.

Nikt wszakże nie życzyłby sobie, aby w trakcie mycia zostać z namydlonym całym ciałem, gdyż okazałoby się, że jest zbyt niskie ciśnienie wody w systemie i nie może ona być wybita na piętro.