E-papieros – niemożliwy wynalazek

przez | 24 grudnia 2021
Elektroniczny papieros to jeden z ciekawszych technologicznych propozycji XX wieku. Mimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu twórca e-papierosa mógłby zostać uznany za nieszkodliwego szaleńca, dziś jego patent święci triumfy. Na czym polega innowacyjność tego odkrycia? Przede wszystkim na większej liczbie korzyści, niż strat. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, zawiera w sobie dużo więcej niż 200 substancji chemicznych, z których każda oddziaływa negatywnie na nasze samopoczucie.

kobieta

Autor: martinalanotte
Źródło: http://www.flickr.com

Papieros wrogiem Twojego zdrowiaNajsilniej podatny na ich wpływ jest układ oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Materiały te ogromnie działają rakotwórczo, a przedostając się wraz z dymem do krwi niosą ze sobą rozwój wielu przeróżnych chorób nowotworowych. Ze względu na częsty kontakt tytoniu z tymi narządami często stwierdzany jest rak dróg oddechowych, krtani oraz jamy ustnej. Tymczasem e papieros posiada w ten sposób ukształtowaną przewagę nad swoim tradycyjnym odpowiednikiem, że w swoim składzie posiada samą nikotynę. Z tego powodu uzależnieni od nikotyny nie psują otoczenia niebezpiecznym dymem i nie narażają nikogo z przebywających obok na zatruwanie organizmu.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros rewelacyjnie zaspokaja głód nikotynowy jak i również nie wywołuje przykrego zapachu. Z tej przyczyny z powodzeniem może być stosowany w miejscach publicznych. Może stanowić także pierwszy etap do całkowitego porzucenia palenia.

Czy ta tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę kieliszki do szampana, która dotyczy omawianej kwestii, więc zapewne też Cię zainteresuje!

Często osoby nałogowo palące zwykle papierosy odrzucają je na rzecz elektronicznych, aby potem definitywnie uwolnić się od nałogu.

Korzyści z używania e-papierosów można wymieniać w nieskończoność. Oprócz wymienionych wyżej korzyści sprzyjających zdrowiu, papierosy elektroniczne są bardzo proste w obsłudze. Wymagają jedynie okresowego napełniania płynem i ładowania akumulatorem. Ich całościowy koszt jest dużo mniejszy, niż ceny zwykłych papierosów. Dzieje się tak dlatego, ponieważ tylko raz zakupuje się urządzenie, a potem uzupełnia się tylko płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] mają także korzyści higieniczne. Ponieważ ich palenie działa na zasadzie inhalacji parą, nie powodują nieprzyjemnego zapachu, który przesiąka ubrania, pozostaje na dłoniach i sprawia, że powstaje przykry zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to wyjątkowa alternatywa w odniesieniu do tradycyjnego papierosa i oferta dla palaczy, którzy nie chcą gwałtownie rzucić palenia, a jednocześnie ważne jest dla nich zmniejszenie ryzyka połączonego z wdychaniem niezdrowych substancji znajdujących się w składzie papierosie.

Czym jest e-papieros?Papieros elektroniczny prezentuje się dokładnie tak jak zwykły papieros, mimo, że w ofercie są też proponowane bardziej oryginalne typy, na przykład podobne do długopisu. W smaku też mało różni się od normalnego papierosa, a przy tym nie zostawia w ustach nieprzyjemnego posmaku; emituje także dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Budowa e-papierosaJak łatwo domyślić się po nazwie, e-papieros jest przyrządem elektronicznym, dlatego wymaga zasilania. Rolę zasilacza zazwyczaj pełni akumulator, ale też gniazdko elektryczne czy wejście USB. W strukturę e-papierosa, oprócz zbiornika na płyn, atomizera (to tam płyn jest ogrzewany do postaci „dymu”) i źródła zasilania wlicza się także dioda, która imituje żar. Płyny do e-papierosów można otrzymać w wielu smakach, m.in. tytoniowych, które mają przypominać smak popularnych na całym świecie, legendarnych marek, ale również owocowych i ziołowych. W odpowiedzi na potrzeby, mogą one zawierać od 0 do 3,6% nikotyny.

Plusy elektronicznego papierosaNajistotniejszym atutem e-papierosa jest fakt, że realizuje każdą funkcję zwykłego papierosa, z kolei nie powoduje równie negatywnych skutków. Ponad to, może przyczynić się do całkowitego rzucenia palenia poprzez etapowe zmniejszanie mocy płynu. Ponadto, elektroniczne papierosy są neutralne dla otoczenia, więc można je palić w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Poza tym nie posiadają nieprzyjemnej woni, a co za tym idzie ubrania palacza zachowują swój normalny zapach. Dużą zaletą istotną dla osób, które dbają o swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie powoduje utraty kondycji ani nie powoduje kaszlu.

Więcej w temacie e-papierosy można odnaleźć wybierając na hiperłącze.