Kto ma obowiązek nakładania odblasków oraz dlaczego należy to robic?

W obszarze niezabudowanym mamy obowiązek wkładać specjalne odblaski. Ma nam to zagwarantować bezpieczeństwo, a tym samym dać gwarancję, że kierowca w nadjeżdżającym aucie odpowiednio wcześnie nas zobaczy i zareaguje na czas w wypadku niebezpiecznej okoliczności.
Wymiar, jaki mogłaby posiadać plastikowa opaska odblaskowa to 300×30 milimetrów z białym PCV po wewnętrznej stronie.

Tego typu opaskę można by założyć jednym ruchem na nodze. Może posiadać nadruk promocyjny w CMYK jednobarwny lub wielokolorowy. Taka opaska – (i inne gadżety http://gadzetyupominki.com) może zostać świetnym gadżetem promocyjnym jakiejś firmy. Spowoduje ona to, że będziemy widoczni na drodze, a jednocześnie bezpieczni. Mogłaby być ona wręczana gratis lub jako załącznik do propozycji podmiotu. Opaska taka mogłaby zostać ciekawym urozmaiceniem ubrania i sprawdzi się doskonale podczas wielu codziennych czynności tego typu jak wędrówka czy jazda na rowerze. Zazwyczaj tego typu opaski występują w bardzo wielu modnych kolorach. Dla dzieciaków moglibyśmy wybrać opaski z zabawnym drukiem np. uśmiechniętą buźką albo piłką nożną.
wózek widłowy

Autor: Brant
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązek zakładania opaski odblaskowej ma każdy niezależnie od wieku. Nie tyczy się on pieszych idących drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych czy też pieszych poruszających się w obszarze zamieszkania. W tamtym miejscu cała szerokość trasy jest do dyspozycji idącego i ma on pierwszeństwo przed wszelakimi samochodami. Elementy odblaskowe mogłyby być doczepiane do kurtki. Należy pamiętać, że bardzo istotne jest miejsce założenia odblasków.

Zaleca się je nosić na wysokości dłoni czy też w okolicy środka klatki piersiowej oraz pleców. Wtedy posiadamy gwarancję, że są prawidłowo widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.