Pomagamy nabyć najlepsze akcesorium do odkurzacza

Sprzątanie mieszkania, szczególnie dywanów pełnych włosów oraz pozostałych zanieczyszczeń może być zajęciem uciążliwym.
Z pomocą nadchodzą udogodnienia w postaci turboszczotek lub ich udoskonalonej opcji, jaką jest elektroszczotka.

Jeżeli chodzi o turboszczotkę jest to końcówka wkładana na rurę wykorzystująca siłę ssącą elektroluksu. Działa wyłącznie w wypadku, gdy narzędzie jest uruchomione. Turboszczotka jest zaopatrzona w walec z szczotkami, który przy uruchomionym elektroluksie cały czas się obraca. Dzięki temu niezmiernie dobrze zbiera wszelkiego typu zanieczyszczenia (takie jak włosy, kurz) z dywanów.

Jadące auto

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo podobną końcówką do odkurzacza jest elektroszczotka, wyzyskująca prąd. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ją w każdej chwili uruchomić albo wyłączyć za pomocą specjalnego przycisku.

Czy masz chęć dowiedzieć się czegoś nowego na prezentowany temat? Jeśli tak, to świetnie, gdyż ta pomocna witryna zapewne również Cię zafascynuje.

Pozornie są to bardzo podobne szczotki. Różnią się jednak samym sposobem działania. Do obracania walca elektroszczotka użytkuje energię elektryczną, dzięki czemu w każdym momencie można ją wyłączyć bez konieczności wyłączania elektroluksu.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa projektowanie stref spa i wellness na pewno Cię zaciekawi, gdyż są tam dużo niezwykle ciekawych informacji.

Natomiast turboszczotka pracuje dzięki sile ssącej elektroluksu. Jeżeli w domku znajduje się sporo kobierców, a przy tym nie brakuje domowych zwierząt gubiących kłaki (np. psa) należy dokupić turbo czy też elektroszczotkę. Pomoże ona prędzej uporać się z brudem wchodzącym między włókna dywanu. W wielu przypadkach poprawia też sam wygląd kobierca, wygładzając go oraz usuwając nawet drobne zanieczyszczenia.

Jeżeli z kolei w domku są niemal same panele czy płytki turboszczotka potrafi być nie jedynie mniej efektywna aniżeli zwykła końcówka, lecz także bardziej hałaśliwa.