Stałe elementy znajdujące się na witrynach sklepów w sieci

Jednym z ogromnych udogodnień popularnych na dzień dzisiejszy jest opcja dokonywania zakupów za pośrednictwem sieci WWW. Jest to o tyle wygodne, że nie wymaga samodzielnego pójścia do sklepu ani w ogóle wyjścia z domu. Od momentu pojawienia się takich sklepów dziedzina ta bardzo się rozwinęła. Rozwinęły się zarówno możliwości, jakie daje dany sklep, jak i tego typu sprawy jak wygląd witryn sklepów. Generalnie strona internetowa jest ogromnie istotnym elementem sklepu.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Od faktu, jak dana witryna wygląda, a przede wszystkim działa, zależy powodzenie sklepu i ilość sprzedawanego towaru. Niedopuszczalne są sytuacje, że strona zacina się lub funkcjonuje bardzo powoli. Współczesny klient nastawiony jest na możliwość błyskawicznego wypełnienia swoich wymagań. Takie więc sklepy jak na przykład pwoinny działać prawidłowo, w innym razie klient wybierze sklep konkurencyjny.

Wyszukiwanie na stronie

Jedną z bardzo ważnych rzeczy, które powinny znaleźć się na witrynie sklepu w sieci, jest okienko wyszukiwania. Najlepiej, by było to okienko wyszukiwania bardzo łatwe do znalezienia, wykorzystywane do przeszukiwania bazy w poszukiwaniu wybranego towaru. Najkorzystniej, by znajdowało się na górze strony, tak jak przykładowo w sklepie – zobacz sklep Niestety wielu posiadaczy sklepów popełnia aktualnie błąd umieszczając okienko w dalszych częściach

strona internetowa

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

strony, czyniąc je niejednokrotnie niezbyt widocznym. Trzeba pamiętać, że ten element jest najczęściej poszukiwany przez użytkowników od razu po zobaczeniu strony.

Możliwości kontaktu

to strona, gdzie umieszczone są różnorodne możliwości kontaktu dla klientów. Użytkownicy mogą w ten sposób uzyskać kontakt z pracownikami sklepu w razie pojawienia się jakichś wątpliwości w trakcie kupna. Opcje kontaktu bywają różne. Zwykle podawane są numery telefonu. Obecnie potrzebnym adresem kontaktowym, jaki powinien być podany, jest adres e-mailowy. Jeszcze parę lat temu ogromnie powszechnie używane były komunikatory internetowe, wówczas podawało się numery tych komunikatorów dla szybkiego skontaktowania się z obsługą sklepu. Obecnie numery komunikatorów dalej można znaleźć przykładowo na stronie – Apteka Prima.