Kolportowanie gazetek promocyjnych – w jaki sposób zadbać o to, aby naprawdę dotarły do jak najszerszego grona osób?

Promowanie się sklepów bądź producentów ma aktualnie priorytetowe znaczenie podczas walki o klientów. Na szczęście, rynek proponuje sporo form reklamy, z tego względu każda firma może wybrać idealne dla siebie rozwiązanie. Jednym z nich są gazetki promocyjne. Dosyć istotny jest nie tylko odpowiedni projekt gazetki, w jakim zawarte zostaną wszystkie najbardziej konkurencyjne elementy oferty, ale także sposób rozprowadzania.

Promocja

Źródło: flickr.com
Gazetka powinna dotrzeć do możliwie jak największej liczby osób, w przeciwnym wypadku nie będzie ona potrafiła zachęcić klientów do zakupu. Jakim sposobem zadbać o to, aby gazetka naprawdę trafiła w ręce możliwie jak największego grona klientów?

Gazetki przeważnie wkładane są do skrzynek pocztowych.

Aby uzyskać dodatkowe informacje w tym temacie przenieś się do następnej strony. Tam zapewne zainteresuje Cię kompleksowa treść.

Jest to jeden ze sposobów, który gwarantuje, że mieszkańcy rzeczywiście zapoznają się z ich ofertą. Trzeba niemniej pamiętać, że dziś coraz częściej dostęp do skrzynek, jakie znajdują się wewnątrz bloku nie jest łatwy. Skrzynki na wszelkiego rodzaju ulotki i gazetki pojawiają się przed budynkami. Wówczas jednakże mniej osób decyduje się na ich przejrzenie, co trzeba mieć na względzie. Dobrze jest ustalić zasięg, w którym gazetka powinna być kolportowana.

Czytaj też: aktualne okazje

gazetki promocyjne

Autor: kuptotam.com.pl
Źródło: http://www.kuptotam.com.pl/

Na przykład, w przypadku lokalnych sklepów zazwyczaj jest to bliskie sąsiedztwo, jako że osoby je zamieszkujące są w stanie odwiedzić sklep. Rozpowszechnianie gazetki poza sąsiedztwo wówczas mija się z celem. Inaczej jest w przypadku dużych sklepów, sieciówek, jakie działają w różnych częściach miasta. Określenie tego, gdzie gazetki muszą być rozprowadzane ma faktycznie duże znaczenie, gdyż wtedy łatwiej jest ustalić, jak dużą ilość gazetek przygotować i ile osób powinno zostać zatrudnionych do ich kolportowania.

Gazetki są ustawiane przeważnie także przy wejściu do konkretnego sklepu. Z jakiego powodu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że w ten sposób konsumenci jeszcze przed zakupami mają możliwość zapoznania się z oferowanymi promocjami oraz przejrzenia gazetki promocyjnej –> . Niekiedy zmieniają swoje decyzje albo decydują się na zakupienie produktów promocyjnych, jakich pierwotnie nie mieli w planach kupić.

Reasumując – sposób rozprowadzania gazetek promocyjnych ma ogromne znaczenie dla ich funkcjonalności, dlatego dobrze jest zastanowić się, w jaki sposób najszybciej dotrzeć do konsumentów.