Wszelakie formalności połączone z pochówkiem

Śmierć dotyczy każdego, bez względu na rodowód, wyznanie, lub sytuację majątkową.
Jest to jednakże bardzo trudny okres dla krewnych. W tej sytuacji trudno się zorganizować na tyle, żeby samemu ustalać wszelkie formalności połączone z pochówkiem.

naczynia

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
W każdym mieście jest dużo przedsiębiorstw pogrzebowych, które zajmują się najważniejszymi formalnościami z tym związanymi. Takie firmy posiadają wszelakie zezwolenia na transport zwłok, odpowiednie auta do tego poświęcone. Aktualnie wielu Polaków wyjeżdża na stałe do różnych państw nie tylko w Europie. Mieszkają tam, pracują i umierają. Większa część z nich zastrzegła WCześniej, że pragnie być pogrzebana we własnym kraju. W takiej sytuacji transport zwłok do Polski potrzebuje załatwiania dużo formalności urzędowych. Konieczna jest również odpowiednia logistyka (zobacz http://www.solitech.pl/pl/logistyka-produkcji.html), jaką zapewnić może wyłącznie profesjonalna firma, albowiem nie każde przedsiębiorstwo przewozowe posiada tego rodzaju kompetencje. Sprowadzenie do Polski zwłok, czy też prochów zmarłego, także koszty przygotowania odpowiedniej dokumentacji leżą w gestii osoby podejmującej wolę o sprowadzeniu zwłok. W takiej sytuacji rodzina ma ten luksus, że wszelkie działania administracyjne w imieniu rodziny może przeprowadzić przewoźnik, któremu powierzono przewóz. W wypadku transportu zwłok samolotem, należy posiadać dokument ze szpitala o zabalsamowaniu zwłok.

Czasem niezbędne jest asystowanie zwłokom przez co najmniej jedną osobę. Transport prochów ulokowanych w urnie może odbywać się dowolnym środkiem transportu, aczkolwiek z odpowiednim poszanowaniem dla tych szczątków.