W jaki sposób tworzyć blog o gotowaniu?

Pisanie stało się dziś dobrym pomysłem na działalność w sieci. Nie trzeba tworzyć książek, aby zarobkować na układaniu wartościowej treści. Trzeba jedynie zacząć pisać blog. Chociażby blog o gotowaniu. Zarabiać na tego rodzaju blogu możesz na mnóstwo sposobów. Może to być tylko część promocyjna Twojej właściwej działalności kulinarnej. Można także zarabiać na reklamach albo dzięki współpracy z bankami czy portalami aukcyjnymi. Opcji jest całe mnóstwo.

gotowanie

Autor: Heather Sperling
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w pierwszej kolejności sama strona powinna powstać i zdobyć pewną sławę.W jaki sposób wobec tego tworzyć takiego bloga, aby dojść do rozgłosu i zarobków? Na początku prowadzenie podobnej witryny może się wydawać bardzo łatwe. Wystarczy przecież jedynie wrzucać kolejne recepty i dorzucać nieco treści od siebie. Do tego dorzuci się taki czy inny obrazek i wpis gotowy. To wszystko prawda, ale jeśli pragniesz, by Twój blog o gotowaniu stał się naprawdę popularny, a do tego opłacalny, warto się trochę bardziej postarać.

Już od początku, dobrze jest zadbać o to, by blog o kulinariach rzeczywiście był jedynie o kulinariach. Google porównuje teksty zawarte na blogach i najwyżej ocenia te witryny, które dostarczają konkretnych treści. Jeżeli Twój blog będzie źródłem informacji o gotowaniu, ale często będziesz dodawać wpisy dotyczące Twojego życia prywatnego, mody albo rozmaitych Twoich zainteresowań – niestety może się okazać, że w wyszukiwarkach Twoja strona będzie niezbyt widoczna.

gotowanie

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna sprawa to regularność postów. Wrzucaj nowe posty po równych odstępach czasu. Rzecz jasna nie musi to być np. co trzy dni o tej samej porze. Jednakże wrzucanie jednego, dwóch wiadomości na tydzień to bardzo właściwy kierunek. Tego rodzaju posty muszą także mieć odpowiednią długość. Dobra ilość to przynajmniej trzy tysiące znaków.