Nieodzowne akcesoria kuchenne nowoczesnej gosposi

Przyjemne spotkanie przy filiżance wonnej kawy bądź herbatki w znakomitym towarzystwie to chwile, w których wreszcie możemy odetchnąć i nie spieszyć donikąd. By spokojnie delektować się przyrządzonym naparem na pewno każdej nowoczesnej kobiecie przydadzą się dzbanki z podgrzewaczem.

http://www.garneczki.pl/produkty/dzbanki-z-podgrzewaczem,413

Autor: BODUM
Źródło: www.smakprostoty.pl
Tenże dzbanek sprawi, iż nic zbyt szybko nam nie ostygnie. Podgrzewacz na świecę to niezwykły detal, dzięki któremu dzbanek filtrujący – kliknij tutaj https://www.waterbobble.pl/ – bądź też imbryk długo utrzyma temperaturę zaparzonej herbaty lub kawy. Trzeba też powiedzieć, iż prócz funkcji praktycznych podobne dzbanki – porcelanowe czy szklane – stanowią niewątpliwy element ozdobny naszej kuchni.

Ponieważ jedzenie nieuchronnie podlega zmianom chemicznym powodowanym przede wszystkim poprzez działanie: drobnoustrojów, temperatury, enzymów oraz powietrza, kolejnym niezbędnym oprzyrządowaniem w kuchni każdej współczesnej gosposi są próżniowe pojemniki na żywność. Tlen jest jednym z głównych przyczyn psucia się pokarmów. Procesy utleniania sprawiają, iż żywność traci swe właściwości odżywcze, smak jak też jakość.

Funkcjonalne pojemniki na żywność

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Można jednak dziś temu w dość prosty sposób zapobiegać, nabywając odpowiednie pojemniki na żywność (http://garneczki.pl/produkty/pojemniki-na-zywnosc,160). Można tym sposobem wydłużyć trwałość przechowywanych w ten sposób artykułów oraz potraw. Zredukuje to znacznie porcje marnowanego jedzenia, bowiem możemy bez ryzyka przechować resztki potraw w pojemnikach aby wykorzystać je na następny posiłek. Wspomniane pojemniki są doskonałe do przechowywania nieomalże wszystkiego – począwszy od wędlin oraz serów aż po porcje dań.

Na co kierować uwagę dokonując wspomnianego zakupu? Podstawowe cechy jakie winny mieć dobre pojemniki na żywność to: zamknięcie próżniowe, dobrze żeby były dobrane rozmiarem w ten sposób, aby można było je włożyć jeden w drugi żeby oszczędzić miejsce w szufladach, w chłodziarce a także w zamrażalce, oraz by pojemniki były przezroczyste, co o wiele ułatwi odnalezienie potrzebnych produktów bez względu na to, w którym miejscu są ustawione.

Kolejnym nieodzownym nowoczesnym gadżetem kuchennym jest stolnica wykonana z silikonu, ogromnie pomocna i wygodna. Nieużywana zajmuje mało powierzchni w kuchennej szafce.